kolmapäev, 30. november 2016

12.kl Armastus

Mis värvi on armastus?
   Kuidas lõhnab armastus?

Mis tunde see sulle annab?Arutlesime kõige üle. 
Kas see on mõte või tunne? Kas see on soov? Keda või mida võib armastada? Kui vana on armastus?Jäime selle juurde, et armastus on lihtne soov kellelegi teisele head tehaArmastada võib loodust

ja loomi, kunsti või autorit, oma elukutset, midagi abstraktset, mingit ideed. Armastus ei seostu soo ega vanusega. Ei esine meil kõigil ühel ja samal kujul. On vendade vaheline; ema-lapse; abikaasade vaheline; platooniline; kaastundearmastus.
Tutvustasin John Lee armastuseteooriat ja värvide metafoori, kuus armastuse stiili: Eros; Ludus; Storge; Mania; Agape; Pragma.
Kodune töö oli mistahes vormis ja vahendeid kasutades väljendada tunnet armastuse suhtes. Igaüks sai ette kandmiseks 4 minutit. 
Kõlasid luuleread, ütlemised ja muusikapala. Tutvustati armsaid inimesi jne. Saime maitsta ka ühe tütarlapse armastatuimat magustoitu - šokolaadi. Saime teada, et toiduteadlaste poolt enimuuritud ja vaidlusi äratanud toiduaine on täis müüte: tume šokolaad on kasulik, sest Šokolaadis on leitud ohtralt „ajuvitamiini” ehk meeleolutõstjat türosiini.  
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar